Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

На Apple iPhone X држи својата вредност подобро од било која претходна iPhone

Ако сте во потрага да се купи на iPhone, кој може да се одржи неговата вредност, не гледам подалеку од iPhone на Apple X.

Во една неодамнешна студија, ликвидација на компанијата Б-берза испитува кој iPhone го прави најдобрата работа на одржување на неговата вредност. На iPhone X излезе на врвот со задржување на 85% од неговата оригинална вредност на секундарниот пазар. Компании кои купуваат на iPhone X во масовно да се препродава на телефон, се стекнување на тоа за 75% од малопродажната цена, Б-берза откриени, според 9to5Mac, кој добил копија од студијата.

Епл објави својот iPhone X минатата година со највисока цена што досега ставени на паметен телефон на компанијата. база на iPhone X модел чини $ 999 и верзија со повеќе простор оди за $ 1149. Податоците за Б-берза укажува на iPhone X е во вредност од најмалку $ 849,15 на препродажба.

Паметни телефони обично не се одржи и нивната вредност. Нови опции, подобрен компоненти, и привлечен конкуренти имаат тенденција да се вози нивната вредност значително помали. На iPhone на Apple имаат слично изгуби вредност, но тие имаат тенденција да се одржи до подобро отколку повеќето. Според 9to5Mac, податоци Б-берза укажува на iPhone X постави нов рекорд за одржување на неговата вредност подобро од било кој  друг iPhone на пазарот.

Наодите, најверојатно, добра вест за компании кои се здобијат со користени или вратени iPhone. Тоа е исто така добра вест за секој кој е сопственик на iPhone X и планира да ја претвори во за нов уред на оваа година. Ако ништо друго, тоа ќе одам на долг пат во плаќањето на цената на новиот iPhone.


Време на мислењето: Jul-30-2018
WhatsApp Онлајн Chat!